neděle 7. ledna 2018

Textilní hrátky z workshopu - 2. díl

Další snadnou textilní technikou je aplikace barvy přes šablonu pomocí spreje. Také jedno moje "poprvé" na worshopu zn. CADENCE.


Potřeby:

Postup:
  1. Vypraný povlak na polštář, tašku nebo jiný textil si vypodložte kartónem nebo papírem, aby se Vám barva nepropila. Barvy se spreji jsou tekutější, proto doporučuji kartón nebo dvě až tři vrstvy papíru.
  2. Zadní stranu šablony postříkejte sprejem a po půl minutě přiložte k textilu. Šablona tak lépe přilne. 
  3. Zvolte barvu, kterou chcete použít a dobře promíchejte třepáním. Doporučuji si udělat zkoušku nejprve na nečisto například na papír, aby jste získali představu, jak se sprejem zachází. Předejdete tak zklamání, pokud by první aplikace nevyšla. Aplikujte na textil ze vzdálenosti 20 cm. Můžete použít více motivů, tady záleží na Vaší fantazii. 
  4. Nechte zaschnout 24 hodin a barvu přežehlete přes pečící papír nebo po rubové straně po dobu 5 minut bez páry na stupeň dle složení materiálu. 
  5. Ihned po použití je nutné trysku a tělo rozprašovače vymýt pod tekoucí vodou, předejdete tak ucpání rozprašovače. 

Barvy ve spreji lze použít i na přímou aplikaci. Koukněte na video, kde je barva použita přímo na krajkovou dečku nebo fotku odvážných a multi-barevných lacláčů😊. S barvami ve spreji se zkrátka můžete vyřádit😏!
                                                                                                                               Míla


(Zdroj:https://www.instagram.com/p/BTHhqFKg4IB/?taken-by=cadencecraft)


(Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/814588651320790141/feedback/?sender_id=360217807603906284)      


Žádné komentáře:

Okomentovat